2018-2019 Gelişim Ligleri tamamlandı

25.03.2019
A+
A-
2018-2019 Gelişim Ligleri tamamlandı

Bölgesel Gelişim Liglerinde 2018-2019 sezonu bu hafta sonunda oynanan maçlarla sona erdi. Alibeyköysporumuz haftayı BAY geçtiği için hafta sonunda maç yapmadı.

U15 takımımız sezonu 28 puanla altıncı, U16 takımımız 18 puanla yedinci, U17 takımımız 30 puanla beşinci, U19 takımımız da 22 puanla sekizinci olarak tamamladı.

Alt yapılardan teknik olarak sorumlu olan yöneticimiz Ramazan Kurtulan 2018-2019 sezonunu değerlendirdi. Kurtulan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Profesyonel liglerin alt yapıları olan gelişi liglerinde bu sezon ilk defa mücadele ettik. Uzun yıllar bu liglerde başarılı olmuş, Pendikspor, Sancaktepe Belediyespor, Karagümrük, Eyüpspor, Sarıyer gibi takımlarla mücadele ettik. Ligin seviyesinin zorluğundan dolayı sezon başında, bir önceki sezondan sadece 3-4 oyuncuyu kadromuzda tuttuk. Medipol Başakşehir FK, Kasımpaşa, Eyüpspor ve Esenler Erokspor gibi takımlardan iyi ilişkilerimizle bir çok futbolcu transfer ettik. Sezon boyunca yaklaşık 80 oyuncuyu kadromuza kattık. Yaptığımız transferlerden de uyum sağlayamayanlarla yollarımızı ayırdık ve sezona bu şekilde devam ettik.

Sezon sonuna doğru iki oyuncumuzu A Takıma verirken U15 takımımızdan bir oyuncumuzu da Medipol Başakşehir FK’ya transfer oldu.

Bölgesel Gelişim Liglerinde ilk senemiz olmasına rağmen çok başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bir çok zorluğa rağmen elimizden geleni yaptık. Biliyorsunuz bu sezon A Takımımız için profesyonel liglerde 9 yıllık bir aranın ardından ilk yılımızdı. Kulübümüzün çok büyük borçları vardı ve bu borçlar ödendi. Başta Başkanımız Muammer Saka ve alt yapımızda da sorumlu yöneticimiz Kamil Bahçenli’nin büyük özverileriyle mücadelemizi sürdürdük.

Netice itibariyle ilk senemiz imkansızlıklar ve tecrübesizliklere rağmen bence düşündüğümüzün de üzerinde geçti. İyi organize olmanın şart olduğu çok zorlu olan bu ligde önümüzdeki sene yönetimimizin de desteğiyle çok daha başarılı geçeceğini düşünüyoruz.”

U15 ligi puan durumu

U16 ligi puan durumu

U17 ligi puan durumu

U19 ligi puan durumu

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al