“Biz neden oynamıyoruz?”

30.09.2020
A+
A-
“Biz neden oynamıyoruz?”

Başkanımız Muammer Saka dün Sarıyer’deki Orhan Saka Amatörler Evi’nde yapılan toplantının ardından bazı açıklamalarda bulundu.

İstinye Amatörler Evi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda söz alan Saka, şu ana kadar liglerin oynatılması gerektiğini, Ali Düşmez’in hem İASKF Başkanı hem de TFF’de Başkan Vekili olarak görev yaptığı için Federasyonla kulüpler arasında kaldığını söyledi.

“Piramitin tabanı biziz”
Saka, Düşmez’in amatörlere önemli hizmetler verdiğini, Pandemi sürecinde amatörler için verdiği mücadeleyi de takdirle takip ettiklerini ifade ederek “Ali Düşmez başkanımız Federasyonda yönetici olarak görev almasaydı şu anda ligi oynuyor olacaktık. Kendisi federasyonla kulüpler arasında kaldı. Gelişim Elit U 17, U 19 Ligi oynanıyor, neden biz oynamıyoruz? Eğer Türk futbolunu bir piramite benzetirsek piramitin tabanı biziz. Futbol dünyasında maalesef taban diye bir şey yok. Öyle ya da böyle bu işin altından kalkabilirler. 2. Ligde, 3. Ligde kulüplerin İddaa’dan gelirleri var. Bize metelik yok. 3. Ligle BAL’ı karşılaştırdığınızda harcanan paranın farkı yok. 3. Lig de, 2. Lig de, BAL da tek devre oynansın. Biz de elimizden gelen tedbirleri alacağız. Bunu sadece koronaya bağlayıp geçiştiremeyiz. Maç sayılarını azaltarak, tedbirleri arttırarak Bölgesel Amatör Ligin de oynatılması taraftarıyım. 3. Lig oynuyorsa biz de oynamalıyız.” şeklinde konuştu.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al