Bizim üzerimize oynamayın!

29.10.2016
A+
A-
Bizim üzerimize oynamayın!

Başkan Yardımcımız Birol Ateş, son zamanlarda maruz kaldığımız hakem hatalarının ardından bazı açıklamalarda bulundu.

Amatör liglerin en önemli haber sitelerinden olan www.AmatorLig.Net‘e konuşan Ateş, önemli açıklamalarda bulundu.

Yaşadığımız problemleri AmatorLig.Net Genel Koordinatörü Ali Kemal Demir’e anlatan Birol Ateş’in sitedeki açıklamalarının tam metni şu şekilde:

Sisteminize virüs mü girdi?”
İstanbul Süper Amatör Ligde 8. hafta maçında sahasında Sekbanlarspor’u konuk edecek olan Alibeyköyspor’da, Hakem hatalarına tepki var.

Kendilerinin de yer aldığı Süper Amatör Lig 10. Grupta tüm takımların zorlu ekipler olduğuna vurgu yapan turuncu-mavililerin Başkan Yardımcısı Birol Ateş, bu sezon Hakemlerin yetersiz olduğunu ve bu gruptaki maçları kaldıramadıklarını söyledi.

Alibeyköyspor olarak Hakem hatalarından ve tayinlerinden şikayetçi olduklarını ifade eden Ateş, şunları söyledi:

İl Hakem Kurulu bizimle alay mı ediyor?
Leventspor ile içeride oynayacağımız maça Hakan Tezcan atanmıştı, maçı Turgay Güzel yönetti. Bu Hakem, geçtiğimiz hafta Abdülkadir Düzgün’ün atandığı Yeşilköyspor maçımızı da yönetti. İki maçta da aleyhimize onlarca düdük çaldı. Şimdi bu hafta Sekbanlarspor maçına yine Abdülkadir Düzgün atanmış. Kimin geleceği belli değil. Birçok Kulübün bu yönde ortak şikayeti var. Bu sezon Kulüplerin çoğu Hakem tayinlerinden dertli. İl Hakem Kurulu bizlerle alay mı ediyor?

‘Haklısınız’ deyip yine aynısını yapıyorlar
Hakemleri maçlara kim atıyorsa ya maç izlemiyor, ya da Hakemlerini izlemiyor. Veya puan durumuna bakmıyorlar. En zor maça form düşüklüğü yaşayan bir Hakemi veremezsiniz. Ayrıca Hakemlerin davranışlarında tuhaflıklar var. Nasıl konuşacaklarını bile bilmiyorlar. Leventspor maçında Turgay Güzel isimli Hakem, herkesin ortasında Hocamızla ağız dalaşına girmeye kalkıyor. Yeşilköyspor maçı bizim için en önemli maç, bakıyoruz yine bu Hakem? Şikayet ediyoruz, karşımızda sanki duvar var. Tepkisiz kalıyorlar. ‘Haklısınız’ deyip yine aynısını yapıyorlar.

Bir Hakem hakkında kulağımıza bilgi geldi
Geçtiğimiz hafta bir Hakem hakkında bilgi aldık. Bu Hakemi dikkatle takip ediyoruz. ‘Birileri Alibeyköyspor ile uğraşıyor’ bilgisi aldık. Bırakın Hakemi, TFF Başkanı bile Alibeyköyspor ile uğraşamaz. Alibeyköyspor ile oyun oynanmaz, buna kalkışanların hepsi bunu öğrenecek. Geçmişte üzerimize oynamaya kalkanları ve buna cüret edenleri ve onların akıbetlerini hep birlikte gördük. Birileri balık hafızalı değilse, attığı her adıma dikkat etmeli.

Hakkımız olmayanı istemiyoruz
Bu hafta sahamızda Sekbanlarspor ile oynayacağız. Rakibimiz, Başkanları ve idarecileri dolayısıyla bizim dost takımımız. Aynı camianın insanıyız. Biz Hakemlerden hakkımız olmayanı istemiyoruz. ‘Rakibimizin canını yaksın, bizi galip getirsin’ diye bir beklentimiz de yok. Bizim beklentimiz, hem bize hem de rakibimize adil düdükler çalsın. Mesudiye maçında Celal Özağdaş isimli Hakeme, Yeniköy maçında Sertaç Şaroğlu isimli Hakeme kimse tek kelime edemez. Çok başarılı maç yönettiler. Ancak, Leventspor ve Yeşilköyspor maçlarında aynı Hakem, verdiği ve vermediği kararlarla maçın önüne geçiyor. ‘Bir Hakemi yakın zamanda aynı takımın maçına vermeyeceğiz’ demişlerdi. ‘Maçları sistem otomatik olarak atıyor’ demişlerdi! Şimdi soruyorum; Hakem atama sisteminize virüs mü girdi?

Siz kendinizi ne sanıyorsunuz?
Dün İl Hakem Kurulu Başkanını aradım, ‘adı yazılan Hakem başka gelen Hakem başka, dertliyiz’ dedim. Bana, ‘siz çok film izliyorsunuz’ şeklinde bir cevap verdi. Sayın Başkan, siz kim oluyorsunuz? Sizin bir Kulüp Başkanı ile böyle konuşmaya hakkınız var mı? Siz kendini ne sanıyorsunuz? Sizi o koltuğa önünüze gelene posta koyasınız diye mi oturttular? Ayrıca ortada bir film olacaksa biz yönetmen koltuğunda otururuz!

TFF Başkanı benim muhatap olacağım kişi
Biz, geçmişte olduğu gibi olmasın, Hakemler Alibeyköy’e geldiğinde rahat rahat maçını yönetsin ve gitsin istiyoruz. Sonuçta Kulübümüzden, semtimizden onlarca Hakem yetişti. Destek olalım diyoruz ancak bizim de sabrımızın bir sınırı var. Yıllar önce 3. Lige çıkma maçında bize yanlış yapan Hakemi herkes bilir? Tepecik’te aleyhimize çalışan Hakemi de herkes bilir. Sonucunu da herkes bilir. Biz ise, İl Hakem Kurulu Başkanı ile değil, MHK Başkanı ile değil, doğrudan TFF Başkanı ile görüşürüz, derdimizi en tepedeki yetkiliye anlatırız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al