Futbolcularımızın ağzından şampiyonluk hikayemiz – Burak Gürsoy

03.05.2017
A+
A-
Futbolcularımızın ağzından şampiyonluk hikayemiz – Burak Gürsoy

6 sezon sonra şampiyonluk ipini göğüsleyen Alibeyköysporumuzun şampiyonluk hikayesini futbolcularımızdan dinledik.

Yazı dizimizin ikinci konuğu kaptanlarımızdan orta saha oyuncusu Burak Gürsoy.

– Alibeyköyspor’u 6 sezon sonra şampiyon yaptınız. Takımın kaptanı olarak neler söyleyeceksin?
 Alibeyköyspor gibi büyük bir camianın 6 sene boyunca şampiyon olmaması enteresan. Bazı talihsizler yaşanmış ve geçtiğimiz sezonlarda son anda şampiyonluk yaşanmamış. Çok şükür bu sezon şampiyonluk bize nasip oldu. Teknik Ekip ve futbolcular olarak inandık ve başardık.

– Unutamadığın maç?
– Sahamızda oynadığımız ve uzatma dakikalarında Furkan Kalafatcı’nın golüyle 3-2 kazandığımız İstanbul Sinopspor maçı.

– En çok sevindiğin maç hangisiydi?
En çok sevindiğim maç, normal sezonun son maçında sahamızda yine Furkan Kalafatcı’nın uzatma dakikalarında 2-1 kazandığımız Beyoğlu Yeniçarşıspor maçı. Bu maçı kazanarak Klasman Grubuna kalmaya hak kazanmıştık.

–  En çok üzüldüğün maç?
İçeride ve dışarıda oynadığımız Leventspor maçları. Her iki maçta da iyi oynadığımız ve galibiyeti hak ettiğimiz halde içeride 1-1 dışarıda ise 0-0 berabere kalmıştık.

– Takımı şampiyon yapan en önemli şey neydi?
 Teknik ekip ve futbolcuların birbirine inanması, arkadaşlık ve en önemlisi Allah’ın takdiri.

– Şampiyon olacağınıza hangi maçtan sonra inandın?
 Lige kötü başlamamıza rağmen inancımızı hiç yitirmedik. Dönüm noktası sahamızda 3-2 kazandığımız İstanbul Sinopspor maçı diye düşünüyorum.

– Normal sezonun son maçı olan Beyoğlu Yeniçarşıspor maçında tribünler doldu taştı ve müthiş bir ambians oldu. Taraftarlar hakkında ne söylemek istersin?
 O maçta taraftar mükemmeldi. Her maç bu şekilde olsa takım kolay kolay maç kaybetmez. Taraftarın arkamızda olduğunu bilmek bizim için ekstra güç. Teşekkür ediyoruz onlara.

– Teknik Ekip için neler söylemek istersin?
3 hocamla da daha önce birlikte çalıştım. Onların bize olan güveni sonsuzdu. Onlar adına bunu boşa çıkarmadığımız için çok mutluyum. Emin olun şampiyonluğu herkesten çok istediler.

– Takım arkadaşlarından enlerin kimler? En komik, en çalışkan, en karizmatik, en obur kimler?
 Herkes çalıyordu ama Mehmet Akif Koçak ve Fatih Köse bir tık daha fazla çalışıyordu sanırım. En obur ve en çok konuşan Cihan Tok (Konuşmalarının çok faydalı olduğunu belirtmeliyim 🙂 . En karizmatik Fahrettin Erdem. Takımın dinamosu Emrah Karabul. Takımın imamı Fatih Keş 🙂

– Son olarak neler söylemek istersin?
  Öncelikle bu şampiyonlukta emeği gecen herkese teşekkür ediyorum. Çok emek verdik,  çok çalıştık. Allah çalışana veriyor. Çok şükür sonunda başardık ve şampiyon olduk. Biz gerekeni yaptık ve Alibeyköyspor’u bir üst lige çıkardık. Bundan sonraki süreçte Alibeyköyspor’a başarılar diliyorum.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al