Futbolcularımızın ağzından 3. Lige yükseliş hikayemiz – Kerim Deler

02.06.2018
A+
A-
Futbolcularımızın ağzından 3. Lige yükseliş hikayemiz – Kerim Deler

Alibeyköysporumuz muhteşem bir sezonun ardından geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da şampiyon olarak TFF 3. Lige yükseldi.

Siz değerli taraftarlarımız için futbolcularımıza şampiyonlukla ilgili merak ettiklerinizi sorduk.

Yazı dizimizin on üçüncü konuğu devre arası transfer döneminde aramıza katılan orta saha oyuncumuz Kerim Deler.

– Alibeyköyspor’u 8 sezon sonra profesyonel liglere çıkardınız. Neler söyleyeceksin?
Böyle köklü bir kulübü olması gerektiği profesyonel lige taşıdık. Doğrusunu söylemek gerekirse pek kolay olmadı. Fakat bu bir son değil, kocaman bir başlangıçtır. İnşallah Alibeyköyspor camiası daha üst ligleri de görecektir.

– Unutamadığın maç?
İkinci devrenin ilk maçı olan Kaynaşlı Belediyespor maçıydı. Büyük Alibeyköyspor taraftarının önünde oynadığım ilk müsabakaydı ve 1-0 kazanmıştık.

– En çok sevindiğin maç hangisiydi?
Tartışmasız Altınova Belediyespor’la oynadığımız final maçıydı. Son dakikada gösterdiğimiz geri dönüş ve penaltılarla gelen şampiyonluk. ‘Yürek dayanmaz’ tabirini bizzat yaşadım.

– En çok üzüldüğün maç?
17. haftada evimizde oynadığımız Tavşanlı Moymulspor karşılaşması. Son dakikalar da gelen bir golle kendi evimizdeki ilk puan kaybını yaşamıştık. Tüm ligin avantajını elimize geçirebileceğimiz bir maçtı.

– Takımı şampiyon yapan en önemli şey neydi?
Arkadaşlık.

– Şampiyon olacağınıza hangi maçtan sonra inandın?
19. haftada sahamızda oynadığımız ve 4-1 kazandığımız Anadolu Üniversitesispor maçı. İstediğimiz farklı sonucu almak için sahaya çıkıp, istediğimizi almıştık. O gün şampiyon olacağımıza tam anlamıyla inandım.

– Bolu’da maç penaltılara kalınca neler hissettin?
Sevinmek için 10 dakikam kaldığını hissettim.

– Bolu’dan döndüğünüzde gece yarısı stadın önünde taraftarları görünce neler hissettin?
Orada olacaklarını zaten biliyorduk. Gelenek bozulmadı, her zaman olduğu gibi yine beraber kutladık.

– Teknik Ekip için neler söylemek istersin?
Zeki Ersoy hoca gerçek anlamda iyi bir hoca, iyi bir birey. Bu yüzden layık olduğu ‘imparator’ lakabını taşıyor. Bahattin Demircan hoca yaşına rağmen arkadaş canlısı biri. Emin Akbaş hoca çok çalışkan bir hoca, genç yaşından ötürü bizlerle Zeki hoca arasında iyi bir köprü görevi gördüğünü söylemek gerek . İbrahim Demir hocamız sonradan aramıza dahil oldu ve renk kattı. Tecrübesi gerçek anlamda her noktada bire bir olarak oyunculara yansıttığına çok kere şahit oldum. İnşallah bu insanlar hayatlarında hep başarılı olurlar. Bizlerle beraber emek harcayıp şampiyonluğun birer parçası oldular. Sadece hocalardan ibaret değil. Malzemeci Fedai abi ve özellikle masörümüz Muhammed Yasin Uyar kardeşim (çok kahrımı çekti) bize şampiyonluk yolunda büyük katkı sağladılar.

– Takım arkadaşlarından enlerin kimler? En komik, en çalışkan, en karizmatik, en obur kimler?
Takımın tartışmasız en komiği Oğuzkaan Kıldacı. Takımın mizah seviyesini buradan anlayabilirsiniz zaten. En Çalışkan isim Raşit Gür. En karizmatik için Yağızhan Biber’i söyleyebilirim. En obur da, bu sorunun cevabına takımın %90’ı Eren Toksoy demiştir zaten.

– Son olarak neler söylemek istersin?
Şampiyonluk yolunda yanımızda olan, özellikle bana güvenini ve desteğini sürekli dile getiren başkanımız Muammer Saka’ya, Beşiktaş’ta altyapıdayken yöneticiliğimizi yapmış olan, Alibeyköyspor’da ise desteklerini ve tecrübelerini bizden esirgemeyen Sinan Vardar’a ve diğer yönetici abilerimize teşekkürlerimi borç bilirim. İç sahada ve deplasmanda sürekli bizlerin yanında ve destek olan bu büyük taraftara şükranlarımızı sunarız. Teknik ekibe ve takım arkadaşlarıma bu büyük başarının parçası olduğum ve beni bunu başarıyla onurlandırdıkları için binlerce kez teşekkür ederim. İnşallah Alibeyköyspor camiası daha nice şampiyonluklar yaşayarak daha üst liglere ulaşacaktır. Şampiyon Alibeyköyspor!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al