Futbolcularımızın ağzından 3. Lige yükseliş hikayemiz – Raşit Gür

26.05.2018
A+
A-
Futbolcularımızın ağzından 3. Lige yükseliş hikayemiz – Raşit Gür

Alibeyköysporumuz muhteşem bir sezonun ardından geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da şampiyon olarak TFF 3. Lige yükseldi.

Siz değerli taraftarlarımız için futbolcularımıza şampiyonlukla ilgili merak ettiklerinizi sorduk.

Yazı dizimizin altıncı konuğu golcümüz Raşit Gür.

– Alibeyköyspor’u 8 sezon sonra profesyonel liglere çıkardınız. Neler söyleyeceksin?
Çok mutluyum böylesine büyük ve köklü bir camianın yeri daha üst liglerdir. Bunu başardığımız için çok mutluyum. Yıllar sonra insanların beni hatırlayacak olması da daha çok mutluluk verici. Umarım bundan sonra da basamakları art arda çıkar ve Alibeyköysporumuzu daha iyi seviyelerde izleriz.

– Unutamadığın maç?
20. haftada deplasmanda Feriköyspor’la oynadığımız maç. Çor zorlu bir maçtı ve maçı attığım golle 1-0 kazanmıştık.

– En çok sevindiğin maç hangisiydi?
Şampiyon olduğumuz Altınova Belediyespor maçı.

– En çok üzüldüğün maç?
21. haftada sahamızda oynadığımız ve 0-0 berabere kaldığımız Yeşilköyspor maçı.

– Takımı şampiyon yapan en önemli şey neydi?
Arkadaşlık ve iyi kalpli insanların bir arada olması.

– Şampiyon olacağınıza hangi maçtan sonra inandın?
18. haftada deplasmanda oynayıp 0-0 berabere kaldığımız Kütahyaspor maçı.

– Bolu’da maç penaltılara kalınca neler hissettin?
Huzur. Kendimden emin bir duyguydu. Çünkü 1-1 olduktan sonra biliyordum ki bu final bizimdi.

– Bolu’dan döndüğünüzde gece yarısı stadın önünde taraftarları görünce neler hissettin?
Sevinç. Çünkü insanları mutlu ediyor olabilmek tarif edilemez bir duygu. Bu insanlar karşılıksız bizleri sevdiler. İstedikleri tek şey başarıydı. Bu başarıyı semtimize getirip onları mutlu ettiğimiz için sevincimin daha da arttığını hissettim. Benim için insanların mutlulukları her şeyden daha önemli.

– Teknik Ekip için neler söylemek istersin?
Disiplin, güven, huzur, eğlence. Hepsini yerinde zamanında uygulayabilen insanlardı. Hepsi birer ağabeydi. Yeri geldiğinde bizlerle ağladılar, bizlerle güldüler. Bazı despot hocalar gibi hatalı olanı birilerinin önüne atmaktansa sahip çıkmayı tercih ettiler. Bu da onlara güveni getirdi. O da başarıyı. Ben Zeki Hocayı,  Bahattin Hocayı, Emin Hocayı ve İbrahim Hocayı tanımaktan ve onlarla çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım gelecek sezon başarılarının devamı gelecektir. Ben buna can-ı gönülden inanıyorum.

– Takım arkadaşlarından enlerin kimler? En komik, en çalışkan, en karizmatik, en obur kimler?
En komik Kerim Deler diyebilirim. İyi futbolculuğunun yanında iyi de bir mizaha sahip gerçekten. En çalışkan saha içinde Tolga Öztürk Abi diyebilirim kesinlikle. İdmanlarda İsmail Hakkı Doğan. En karizmatik denince aklıma Suat Mede ve Sertaç Aydın geliyor. En obur isme gelirsek, kesinlikle Eren Toksoy.

– Son olarak neler söylemek istersin?
Alibeyköyspor camiasında tanıdığım her insan çok özeldi. Masör Yasin’den mazemeci Fedai abiye, hatta aşçımız Dilek ablaya varana kadar saten biz kocaman bir aileydik. Bu ailenin her ferdi bütün zorluklara karşı dimdik durdu, birbirine sarıldı. Dayanışma başarıyı getirdi. Umarım bu güzel düzen hep böyle kalır. Alibeyköyspor hak ettiği başarıları teker teker elde eder ve daha da üst liglerde top koşturur. Bu güzel takımın içinde bulunmama vesile olan Muammer Saka Başkanımıza, Sinan Vardar Başkanımıza, Ali Zengin Başkanımıza ve şu an ismini sayamadığım birçok yöneticimize teşekkür ederim. Allah her daim yolunuzu açık etsin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Hoşcakalın…

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al