Futbolcularımızın ağzından şampiyonluk hikayemiz – Cüneyt Kaba

17.05.2017
A+
A-
Futbolcularımızın ağzından şampiyonluk hikayemiz – Cüneyt Kaba

6 sezon sonra şampiyonluk ipini göğüsleyen Alibeyköysporumuzun şampiyonluk hikayesini futbolcularımızdan dinledik.

Yazı dizimizin on üçüncü konuğu takımımıza play-offlarda katılan defans oyuncumuz Cüneyt Kaba.

– Alibeyköyspor’u 6 sezon sonra şampiyon yaptınız. Neler söyleyeceksin?
Daha önce profesyonel liglerde defalarca mücadele etmiş Alibeyköyspor camiasını, tekrar hak ettiği yerlere taşımanın başlangıç adımını atmak bizlere nasip olduğu için çok mutluyum. Takım olarak çok inandık, çok çalıştık ve sonunda başardık. Alibeyköy halkına, taraftarına ve camiasına hayırlı olsun.

– Unutamadığın maç?
Şile Yıldızspor’la oynadığımız maç. 1-0 kazandık ve golü atmak bana nasip oldu. Şampiyon olduğumuz maç olduğu için de ayrı bir yeri oldu bende.

– En çok sevindiğin maç hangisiydi?
En çok sevindiğim maç da yine Şile Yıldızspor maçı. BAL’ı garantilediğimiz maç ve golü atmış olmam çok mutlu etmişti beni.

–  En çok üzüldüğün maç?
Feriköyspor maçı. 1-0 mağlup olduk. Nazar boncuğu oldu belki ama üzüldüğüm şey ise 9’da 9 yapmış olacaktık. Yine de kolay kolay yapılamayacak bir iş çıkardık.

– Takımı şampiyon yapan en önemli şey neydi?
Bizi şampiyon yapan en önemli şeyler takımdaki arkadaşlık ruhu ve hocalarımızla aramızdaki uyum. Aynı şeyi düşünüp, aynı doğrultuda hareket edince başarı kendiliğinden geliyor zaten.

– Şampiyon olacağınıza hangi maçtan sonra inandın?
Ben bu ekibe devre arasında dahil oldum ve çıktığım ilk antrenmandan itibaren şampiyon olacağına inanmış bir ekiple birlikte çalışmalara başladım. Bu yüzden herhangi bir maçtan sonra değil de daha play-off başlamadan şampiyon olacağımıza inanmıştım.

– Normal sezonun son maçı olan Beyoğlu Yeniçarşıspor maçında tribünler doldu taştı ve müthiş bir ambians oldu. Taraftarlar hakkında ne söylemek istersin?
Beyoğlu maçında henüz takıma katılmamıştım ama taraftarın o maçtaki desteği gerçekten müthişti ve takım arkadaşlarım olağanüstü bir mücadele göstererek takımı play-offa taşıdılar. Daha sonra play-offda da vermiş oldukları destekleri bize ekstra motivasyon kaynağı oluşturdu. Her maçımıza gelmeye çalıştılar, desteklerini esirgemediler. Bizler de onları mutlu edebildiysek ne mutlu bize.

– Teknik Ekip için neler söylemek istersin?
Bizlere yön veren, bizi disiplinli bir şekilde çalıştırarak maçlara hazırlayan ama aynı zamanda daima bizim yanımızda duran Ertuğrul Yiğit Hoca, Hüseyin Saraç Hoca ve Emin Akbaş Hoca bu başarının baş mimarlarıdır. Bütün zorluklara rağmen inandıkları uğruna asla pes etmediler. Bizlerde futbolcu olarak sadece bize verdikleri görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık ve sonucunda da bu başarıyı elde ettik.

– Takım arkadaşlarından enlerin kimler? En komik, en çalışkan, en karizmatik, en obur kimler?
  En çalışkan Emrah Karabul diyebilirim. BAL’a çıkmayı garantiledikten sonraki ilk idmanda “hocam programınız ne ise ona devam edelim” diyerek bunu tescillemiş oldu 🙂 En şakacı şüphesiz Cihan Tok abi 🙂 Özellikle duşta yaptığı şakalar. En bonkör Fahrettin Erdem kardeşimdir. Her zaman hesabı o ödemek ister, aynı zamanda takımdaki en çok kelime dağarcığına sahip olanda O’dur (o anladı beni) 🙂 En dakik Seyitcan Kılıç. İdmanlara hep aynı dakikada gelir 🙂 En iyi saç diye bir kategori olsa onun ‘en’ leri de Furkan Kalafatcı ve Muhammed Gültaşlar derdim 🙂

– Son olarak neler söylemek istersin?
  Umarım Alibeyköyspor hak ettiği yerlerde mücadelesine en iyi şekilde devam eder. Buradan bir kez daha bütün takım arkadaşlarımı, hocalarımı, malzemecimiz Mehmet Çevik ağabeyimizi, bize emek ve destek veren herkesi ayrı ayrı kutluyorum. Bu hepimizin başarısı ve sonuna kadar hak edilmiş bir başarı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al