Futbolcularımızın ağzından şampiyonluk hikayemiz – Kenan Öztürk

13.05.2017
A+
A-
Futbolcularımızın ağzından şampiyonluk hikayemiz – Kenan Öztürk

6 sezon sonra şampiyonluk ipini göğüsleyen Alibeyköysporumuzun şampiyonluk hikayesini futbolcularımızdan dinledik.

Yazı dizimizin on birinci konuğu kanat oyuncumuz Kenan Öztürk.

– Alibeyköyspor’u 6 sezon sonra şampiyon yaptınız. Neler söyleyeceksin?
 Takım olarak şampiyonluğa inandık. Çok çalıştık, takım olarak hedefe ulaşmak için çok cefa çektik, fedakarlık yaptık. Sonunda da bu emeklerimizin karşılığı olarak da Rabbim bize şampiyonluğu nasip etti ve belki de bir daha zor başarılacak bir başarı elde ederek play-offu 8 galibiyet bir mağlubiyet ile tamamladık.

– Unutamadığın maç?
Unutamadığım maç, takıma katıldıktan sonra oynadığımız ilk maç olan İstanbul Mesudiyespor maçı. Bu arada maçı 1-0 kazanmıştık.

– En çok sevindiğin maç hangisiydi?
 En çok sevindiğim maç, normal sezonun son maçı olan Beyoğlu Yeniçarsispor maçı. Son dakika golüyle 2-1 kazanıp play-offlara kalmıştık.

–  En çok üzüldüğün maç?
– En üzüldüğüm maç, Leventspor deplasmanın da 0-0 berabere kaldığımız maç. Maçta bir çok fırsatı değerlendiremeyip galip gelemediğim için içimde yer etti o maç.

– Takımı şampiyon yapan en önemli şey neydi?
 Takımı şampiyon yapan en önemli şey, her turlu zorluğa göğüs gerip hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışmak inancımızı hiç kaybetmeden işimizi yapmak oldu.  Bunun yanında teknik ekibin inanılmaz isteği arzusu ile futbolcuların da inanması bir araya gelince bu kadar emeğin karşılığı olarak Allah’ın bize şampiyonluğu nasip etmesi.

– Şampiyon olacağınıza hangi maçtan sonra inandın?
 Şampiyonluğun geldiğini düşündüğüm maç, takıma katıldığım 6. hafta maçı olan İstanbul Mesudiyespor maçı. Bağcılar Belediyespor’dan ayrılıp Alibeyköyspor’la sözleşme imzaladığım gün şampiyonluğa inandım. Zor bir grupta olduğumuzu biliyordum ama kaybetmeyi hazmetmeyen bir yapım olduğu için kazanmak, şampiyon olmak için gelmiştim Alibeyköyspor’a. Maç olarak bakarsak sahamızda oynadığımız İstanbul Sinopspor maçı dönüm maçımızdı. 90 artılarda Furkan Kalafatcı’nın attığı gol bizi 3-2 ile galibiyete taşımıştı.

– Normal sezonun son maçı olan Beyoğlu Yeniçarşıspor maçında tribünler doldu taştı ve müthiş bir ambians oldu. Taraftarlar hakkında ne söylemek istersin?
 Taraftar için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Ligin son maçında bize profesyonel lig maçı oynuyormuşuz ambiansi oluşturdular diyebilirim. 90 dakika destek vermeleri bize ayrı bir motivasyon sağladı ve sonunda da 2-1’lik skorla gülen taraf olduk.

– Teknik Ekip için neler söylemek istersin?
 Teknik ekibimiz şartlar ne olursa olsun işlerini en doğru şekilde yapmaya çalışan, çalışmalarından ödün vermeyen, iyisiyle kötüsüyle geçen sezonda bizi en çok motive eden kazanmaya şartlandıranlar onlar oldu diyebilirim. Çalışmalar çok ağır, çok yorucu oluyordu ama takım içinde kendi aramızda olan muhabbetlerde bu şekilde çalışmazsak biz bunu başaramazdık diye yorumlarda bulunuyorduk. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bundan sonraki kariyerlerinde de lig fark etmeksizin başarılı olacaklardır.

– Takım arkadaşlarından enlerin kimler? En komik, en çalışkan, en karizmatik, en obur kimler?
  Takım arkadaşlarımdan en çalışkan Mehmet Akif Koçak. En komik Bilal Kurtuluş. En şık Gökhan Çavuş. Şaka yapmayı hiç sevmeyen de Cihan Tok ?

– Son olarak neler söylemek istersin?
  Son olarak aslında söylemek istediğim bir çok şey var ama kısaca şunları söyleyeyim. Bir çok takımda şampiyonluk yaşadım ama bu şampiyonluk çok zor oldu. Biz futbolcular ve teknik ekip olarak üzerimize düşeni layıkıyla yapıp alnımız açık başımız dik bir şekilde sezonu tamamladık. Bundan sonrası için de Alibeyköyspor’a başarılar diliyorum.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al