TFF 2. Lig’de Kademe Grupları sona erdi

24.12.2007
A+
A-
TFF 2. Lig’de Kademe Grupları sona erdi

TFF 2. Lig’de Kademe Grup müsabakaları tamamlandı. 18 hafta süren Kademe Grupları müsabakaları sonucunda 1. grupta Dardanelspor A.Ş. ve Gaziosmanpaşa, 2. grupta Adana Demirspor ve Mersin İdmanyurdu, 3. grupta Etimesgut Şekerspor A.Ş. ve Pendikspor, 4. grupta Kardemir Demir Çelik Karabükspor ve Erzurumspor, 5. grupta Adanaspor A.Ş. ve Tarsus İdman Yurdu Yükselme Grubu’nda mücadele etmeye hak kazandı.

Kademe Grupları sonunda gruplarını 3-10 sırada tamamlayan 40 takım ise 5 grupta Klamsan Grupları’nda mücadele edecek.

YÜKSELME GRUBU MÜSABAKALARI STATÜSÜ
Yükselme grubu müsabakaları on takımın katılmasıyla tek grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Müsabakalar sıfır puanla başlayacak.

Yükselme grubu müsabakaları sonunda birinci ve ikinci dereceleri alan iki takım ile Eleme müsabakaları sonunda tespit edilecek bir takım, toplam üç takım Lig A kategorisine yükselir.

KLASMAN MÜSABAKALARI STATÜSÜ
Kademe müsabakaları sonunda beş grupta 3-10 sırayı alan toplam 40 takım arasında 5 grupta çift devreli lig usulüne göre oynayacak.

Müsabakalara kademe müsabakalarında alınan puanlarla devam edilecek.

Klasman müsabakaları sonunda her grupta son iki sırayı alan toplam 10 takım TFF 3. ligine düşecek.

ELEME MÜSABAKALARI STATÜSÜ
TFF 2.Lig Yükselme grubu müsabakaları sonunda 3, 4 ve 5 nci sıraları alan 3 (üç) takım ile Klasman müsabakaları sonunda gruplarında ilk sırayı alan 5 takımın katılmasıyla toplam 8 takım Lig A kategorisine çıkacak 3. takımı belirleyecek eleme müsabakaları grubunu oluştururlar.

Eleme grubu müsabakaları;
Kur’a usulü ile, Federasyonca belirlenecek tarafsız saha veya sahalarda, Tek maçlı eleme usulü ile oynanacak. Müsabakalar sonunda birinci olan takım Lig A Kategorisine yükselmeye hak kazanacak.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al