Yakup Kalafat: Önemli bir 3 puan aldık

18.12.2011
A+
A-
Yakup Kalafat: Önemli bir 3 puan aldık
Teknik Direktörümüz Yakup Kalafat, Yıldırım Bosnaspor’u 2-0 yendiğimiz maçın ardından resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Yakup Kalafat, “Bütün hafta boyunca antrenmanlarda oyuncularımızla bu maça konsantre olduk. Alacağımız galibiyetin önemini ve ilerleyen haftalar için bize vereceği güveni istişare ettik. Galibiyetten başka bir skor düşünmedik. Taktik antrenmanlarımız oldukça verimli geçti. Oyuncularımız ve teknik ekip olarak maçı kazanacağımıza dair güçlü birliktelik oluşturduk ve maça o şekilde çıktık” dedi.

Maçı değerlendiren Yakup KALAFAT, “İlk devre oyunda ritmimizi tam olarak yakalayamadık. Ama ona rağmen rakibede pozisyon vermedik. Bizim ve rakibin birer pozisyonu vardı ama oyunun genel olarak hakimi bizdik. Defans ve orta saha olarak oldukça diriydik, topu ileriyede iyi taşıdık ama gol pozisyonu üretmekte biraz sıkıntı çektik.

İkinci devreye ise daha atak ve daha organize başladık. Ritmimizide tam olarak olmasada ilk yarıya oranla dahada artırarak bulduk. İlk devrenin başlarında bulduğumuz golden sonra işimiz biraz daha kolaylaştı. Bulduğumuz golden sonra geriye yaslanmadan gol aramaya devam ettik ve ilk golün on dakika sonrasındada ikinci golü bulduk. İkinci golden sonra biraz daha kontrollü oynadık ve maçı kazandık” dedi.

Plaf-Off larla ilgili bir soru üzerine ise,

“Şu anda kadromuz oldukça iyi olsa da play-off lar için transfer yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Sakatlıklar ve ceza durumunda sıkıntılar yaşıyoruz. Yönetime transfer için listemi verdim. Yöneticilerimizin de ellerinden geleceğini yapacağına eminim. 1 Ocak’tan sonra neler olacak göreceğiz” dedi.

Yöneticiler ve futbolcularla yakalanan ahenk ile ilgili soruya Yakup KALAFAT, “Yöneticilerimiz sezon başından beri Teknik Ekip olarak bizlere ve futbolcu kardeşlerimize ellerinden geldiğince destek oldular. Tabi bazı maddi sıkıntılar var onun için tam olarak yöneticilerimizde istediklerini yapamıyorlar ama biz yöneticilerimizin iyi niyetinden eminiz ve yılbaşından itibaren maddi konularla ilgili sıkıntıları gidereceklerine inanıyoruz. Bu konu hakkında bize söz verdiler. Biz de sözlerine inanıyor ve güveniyoruz.

Futbolcu kardeşlerimize gelice sezon başından beri çok çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Hergün antrenman yapıyoruz ve yaptığımız antrenmanlarda oyuncularımız her geçen gün birbirlerini daha iyi tanıyor ve takıma daha fazla adapte oluyorlar. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki biz gerçek anlamda çok zeki bir futbolcu topluluğuna sahibiz. Sezon başında belirlediğimiz bir oyun şablonumuz var ve o şablon üzerine çalışıyoruz. Bu şablonu oyuncularımız gayet iyi okuyor ve hiç problem çıkmadan görevlerini yapıyorlar. Herhangi bir oyuncu çıkıp bir diğeri girdiğinde giren oyuncuya hiçbirşey söylemesem bile o yapacağı şeyi zaten biliyor oluyor.

Ayrıca elimden geldiği kadar bütün kadroya şans vermek istiyorum. Sizlerde takip ediyorsunuz birçok arkadaşımız takıma giriyor, neredeyse bütün maçlarda üç oyuncu değiştiriyoruz. Futbolcu kardeşlerimiz de kesik yediklerini düşünmeden uzun lig maratonunda herkese ihtiyaç olduğundan Çarşamba-Pazar maç oynadığımızdan ve rotasyon yapmamız gerektiğini bildiklerinden dolayı bu durumu destekliyorlar.

Oyuncularımızdan son derece memnun olduğumu belirtmek isterim. Gerçekten hepsi çok değerli insanlar. Küçükler büyüklerine saygılı, büyükler de küçüklerine her anlamda destek oluyorlar. Biliyorsunuz takımımızda Süper Lig tecrübeleri olan Mustafa BAYAT ve Olcay DOĞU gibi iki önemlifutbolcumuzuz var. Bu iki oyuncunun takıma ve özellikle de genç oyunculara büyük katkıları oluyor” dedi.

Son olarak Alibeyköy halkına halkna hitap eden Yakup Kalafat, “Alibeyköy halkından destek bekliyoruz, bizler Alibeyköy için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. En azından maçlara gelip bizleri tribünden desteklesinler. Çarşamba günü deplasmanda Çamlıcaspor ile oynayacağımız maça tüm Alibeyköysporluları bekliyoruz.” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

lyrica satın alreductil satin alreçetesiz xanax satın alritalin satın altramadol satin altrenbolone satin alzolpidem satin al